PENB- Zanedbávání povinností se opravdu nevyplácí

Náš klient se nejprve rozhodl prodat nemovitost tzv. na vlastní pěst. Bohužel brzy zjistil, že to není tak jednoduché. Zanedbal některé své zákonné povinnosti a dopustil se tak přestupku, za který mu byla uložena pokuta.

Před nějakou dobou nás oslovil klient s tím, že by chtěl prodat svojí nemovitost. Bohužel před tím, než se na nás obrátil, se pokoušel nemovitost prodat sám. Nejprve si ji nafotil a poté zveřejnil inzerát na různých internetových stránkách a sociálních sítích. Myslel si, že to pro začátek stačí. To se mu bohužel ale nevyplatilo. Brzy ho navštívila kontrola ze státní energetické inspekce a chtěla, aby předložil všechny potřebné dokumenty, mezi kterými je i energetický štítek náročnosti budovy. Ten ovšem náš klient vypracovaný neměl a tak se dopustil přestupku, protože nesplnil své zákonné povinnosti. 

Štítek je nutné nechat vypracovat ještě před samotným prodejem nemovitosti. Pokud nevíte jak na to a koho oslovit nebojte se zeptat realitního makléře. Naši makléři Vám mile rádi se vším poradí a pomůžou. Vy budete moct být v klidu a především budete mít jistotu, že je vše přesně tak, jak má být a vám nehrozí žádný postih ze strany státu ani nikoho jiného. 

Návrh bez názvu (3)

Více o průkazu energetické náročnosti budov naleznete ZDE