Blog

Niky hledá kolegu

Hledá se nový kolega do našeho skvělého týmu v Jablonci nad Nisou. více »

Daň z nemovitých věcí 2023

Koupili jste si v loni nemovitost? Do 31. ledna 2023 musíte podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, do 31. května 2023 ji pak musíte zaplatit. více »

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2023 Vám přejí ERS reality. více »

Daň z příjmu za rok 2022: 15% vs. 23%

Daň z příjmu musí odvádět každý, kdo je zaměstnaný nebo je osobou samostatně výdělečně činnou. U nadprůměrných příjmů, je ale dobré vědět, že neodvádíte 15% ale 23%. Přečtěte si co to znamená a kolikaprocentní daň odvedete vy. více »

Zkontrolujte si své nemovitosti, ty s neúplně zapsaným vlastníkem propadnou státu

Pokud u nemovitosti nebude správně a dostatečně identifikovaný vlastník, tak podle nového občanského zákoníku propadne tato nemovitost k 1.1.2024 státu. více »

PENB- Zanedbávání povinností se opravdu nevyplácí

Náš klient se nejprve rozhodl prodat nemovitost tzv. na vlastní pěst. Bohužel brzy zjistil, že to není tak jednoduché. Zanedbal některé své zákonné povinnosti a dopustil se tak přestupku, za který mu byla uložena pokuta. více »

MÝTY x FAKTA O REALITNÍ ČINNOSTI

O realitních kancelářích se říkají různé věci, ale ne vždy jsou pravdivé. Pokud se rozhodnete prodat svou nemovitost, nevěřte všemu, co se povídá a zkuste oslovit realitní kancelář, která vám pomůže a udělá vše tak, jak to má být. více »

Hledáme chatu nebo chalupu

Hledáme nemovitost v Jizerských horách, ideálně Hrabětice, Karlov nebo Bedřichov. více »

Daň z příjmu z prodeje nemovitostí

Peníze z prodeje nemovitosti se považují za příjem. Existují ale výjimky, kdy tento příjem nemusíte v daňovém přiznání udávat, pouze tuto skutečnost nahlásíte finančnímu úřadu. více »

Co je to PENB, neboli průkaz energetické náročnosti budovy

Průkaz energetické náročnosti je nutné nechat vypracovat u novostaveb, při prodeji nemovitosti a také při větší rekonstrukci budov. Kdy je nutné ho nechat vypracovat a jaké jsou výjimky. více »