Zemědělská usedlost - statek, 3.893 m², Břežany I, okres Kolín

Břežany I | 2000 m²

ID 00240
Kontakt
volejte makléři
k jednání

Jedinečný historický komplex nemovitostí, uzavřeného bývalého statku, o celkové výměře pozemků 3.314 m² a zastavěné ploše 1050 m2. Nemovitost se nachází v klidné lokalitě, v obci Břežany, pouhých 7 km od Kolína.
Hlavní obytná budova je po rekonstrukci, uvnitř zachovaným selským barokním stylem s původním ručně vyřezávaným nábytkem. Ostatní objekty jsou vhodné k rekonstrukci s velkou škálou možností, dle potřeb nového majitele.
Soubor nemovitostí tvoří budovy se třemi čísly popisnými. Hlavní obytná budova je z půlky podsklepená, půdní prostor nad celou budovou s možností dalších obytných částí. Krásná původní zrenovovaná plně funkční hospůdka se samostatným sociálním zařízením, 3x garáž, původní chlévy, bytová jednotka před rekonstrukcí, dílna, kotelna, černá kuchyně, krásná velká původně tří patrová stodola s obrovským potenciálem.
O vytápění velké části nemovitostí se stará tepelné čerpadlo, v hlavní obytné budově jsou krbová kamna s výměníkem. Bezpečnost statku zajišťuje kamerový systém. Nabízené nemovitosti jsou vhodné pro budoucí majitelé se zaměřením pro hospodaření, smyslem pro soběstačnost, milovníky zvířat či využití ke komerčním účelům např. pořádání svateb apod.
Součástí prodeje je také vejminek (výměnek) ve stavu započaté rekonstrukce, kterou si nový majitel může jak vizuálně, tak dispozičně, dokončit dle svých představ. Nemovitost se nenachází v uzavřeném statku, tedy lze užívat jako oddělenou budovu pro personál, či zázemí statku. Dům má dva nezávislé vstupy s možností realizace dvougeneračního bydlení. Nynější užitná plocha 1NP o velikosti 220 m2, lze zvětšit využitím podkroví. Na rekonstrukci domu byly vypracovány dvě studie. Vhodné i jako alternativa rekreační nemovitosti.

KategorieZemědělská usedlost
LokalitaBřežany I
OkresKolín
VelikostAtypický
Plocha užitná2.000 m²
Plocha podlahová2.500 m²
Plocha pozemku3.893 m²
Plocha zastavěná1.250 m²
Plocha zahrady351 m²
Počet podlaží3
Stav objektuV rekonstrukci
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok výstavby1900

Lokalita

Břežany I
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře